oryg_1625734936_0
oryg_1623317381_0
oryg_1625734996_0
oryg_1625735023_0
oryg_1625735062_0
oryg_1625735074_0
oryg_1625735241_0
oryg_1625736419_0
previous arrow
next arrow

Jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania to trudny i często długotrwały proces zarówno dla sprzedającego jak i dla kupującego. Wiele osób zastanawia się jak przygotować mieszkanie, aby zachęcić potencjalnych kupców do wybrania właśnie Twojego domu. Dzięki home staging można profesjonalnie przygotować konkretne lokum do szybkiej sprzedaży.

Home Staging — czyli jak szybciej sprzedać mieszkanie?

Home staging to inaczej odpowiednie przygotowanie mieszkań do sprzedaży lub wynajmu. Twórczynią tego nurtu jest Barb Schwarz, która już w latach 70, zwróciła uwagę na to, że mieszkania zaaranżowane pod kątem klientów szybciej się sprzedają.


Cała idea tego pomysłu zaczerpnięta jest z teatru i musicali. W apartamentach, które są przeznaczone do sprzedaży, tworzy się konkretne strefy pokazujące określony styl życia, który podkreśla walory nieruchomości oraz trafia w gusta danej grupy docelowej.

 

W ofercie naszego biura jest usługa home stage i mają ją Państwo w cenie. Przeszliśmy profesjonalne szkolenia w kierunku wizażu i home stage, które były prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, jak i architektów wnętrz.

Mieszkanie musi być nieskazitelnie czyste

Aby dana nieruchomość się sprzedała, trzeba przede wszystkim zadbać o jej wygląd i czystość. Najlepszym pierwszym krokiem będzie porządne posprzątanie mieszkania. Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży, to musisz zadbać o każdy kąt. Pajęczyny przy sufitach, kurz na ramkach to rzeczy, które mogą opóźnić sprzedaż lokum. To samo tyczy się brudnych krzeseł, foteli czy kanapy. Warto jest pamiętać o najdrobniejszych szczegółach, gdyż to one wpłyną na końcową opinię o mieszkaniu.

Zadbaj o przyjemny zapach

Pierwsze wrażenie odbiera się za pomocą wszystkich zmysłów. Dlatego oprócz idealnego porządku, należy też zadbać o przyjemny i świeży zapach. Wszystko, co może spowodować nieprzyjemną woń i wprowadzić kupującego w dyskomfort musi zostać usunięte z mieszkania.

 

Przed przyjściem potencjalnych kupujących warto porządnie wywietrzyć pomieszczenie.  Można również skorzystać z mgiełek zapachowych czy odświeżaczy powietrza. Decydując się, na te opcje warto wybrać delikatne zapachy, które będą świeże i lekkie.

Usuń wszystkie niepotrzebne rzeczy

Najważniejsze jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, dlatego spraw, aby wnętrze oglądanego lokum było czyste, przestronne i funkcjonalne. Warto wynieść stary fotel, który zagraca pokój czy niepasującą komodę, po to, aby przestrzeń wydawała się zadbana i duża.

Ze ścian powinny zniknąć również wszystkie zdjęcia i prywatne bibeloty. Dzięki temu oglądający będą mogli wyobrazić sobie własną wersję tych czterech ścian. Ramki z Twoimi fotografiami czy ulubione ozdoby mogą nie wpasować się w gust kupujących i przez to nie będą umieli znaleźć tam dla siebie miejsca.

Jeśli masz pytania dotyczące skutecznej sprzedaży mieszkań, to zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top