oryg_1625734936_0
oryg_1623317381_0
oryg_1625734996_0
oryg_1625735023_0
oryg_1625735062_0
oryg_1625735074_0
oryg_1625735241_0
oryg_1625736419_0
previous arrow
next arrow

Kupno czy wynajem? Wady i zalety

Każda osoba prędzej czy później stanie przed wyborem kupna lub wynajmu mieszkania. Nie jest to łatwa decyzja, dlatego najlepiej podjąć ją we współpracy ze specjalistami z tej dziedziny, takimi jak firmy zajmujące się nieruchomościami.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Specjaliści zajmujący się nieruchomościami, z których usług warto skorzystać, powinni znać przepisy prawne związane z prawem własności, a także spadków oraz podziałów majątków. Nie warto inwestować w osoby nieprofesjonalne, które nie znają aktualnych cen rynkowych, ponieważ można stracić wiele pieniędzy. Warto wybrać osoby doświadczone, które posiadają wiedzę na tematy zarówno związane z budownictwem jak i psychologią sprzedaży. Dodatkowym atutem jest także posiadanie certyfikatu ukończenia profesjonalnego szkolenia w kierunku wizażu i home stagingu.  Najważniejsze, aby dane biuro posiadało licencje zawodowe wydane przez PFRN.  Dzięki temu mieszkanie, dom lub lokal będzie w całości odpowiadał upodobaniom klienta, a każdy szczegół transakcji będzie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi normami oraz prawidłowo sformułowanymi umowami. 

Kupno — dla kogo to dobry wybór?

Zakup domu lub mieszkania to transakcja, która najczęściej wymaga kredytu i dużego wkładu własnego, na co nie każdy może sobie pozwolić. Na zakup zazwyczaj decydują się więc osoby, które mają stabilną sytuację zawodową i finansową lub zdolność kredytową. Kupno nieruchomości wymaga też pewnej znajomości rynku, dlatego decydując się na taki krok, warto zwrócić się o pomoc do biura nieruchomości, które z chęcią pomoże w poszukiwaniach, a także doradzi w kwestiach lokalizacyjnych, ale też finansowych.

Wynajem — komu się opłaci?

Nie jest tajemnicą, że kupno nieruchomości wiąże się często z wysokimi kosztami, lub zdolnością kredytową. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nieruchomościami, polecamy wynajem. W większości przypadków jest to sytuacja przejściowa na zgromadzenie wkładu własnego lub osiągnięcia zdolności kredytowej. Biuro nieruchomości posiada ogromną ilość nie tylko mieszkań, ale także domów na wynajem. Każdy może znaleźć coś dla siebie, a dzięki wykwalifikowanym pracownikom szukanie nie będzie trwało długo. Pomogą oni w znalezieniu spersonalizowanego do potrzeby klienta lokalu, zarówno pod względem estetycznym, architektonicznym jak i cenowym

 

Jeśli chcą Państwo znaleźć coś idealnego dla siebie w atrakcyjnych cenach oraz uzyskać profesjonalną pomoc wykwalifikowanych specjalistów do spraw nieruchomości, zapraszamy na naszą stronę internetową! Zostaliśmy wybrani Liderem Nieruchomości Otodom 2021, a nasze PONAD  30-letnie doświadczenie w branży pozwala nam świadczyć najwyższej jakości usługi w zakresie pośrednictwa w sprzedaży i kupnie mieszkań.

Scroll to Top